Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Szkoła Podstawowa w Srocku

Dane teleadresowe jednostki:
Szkoła Podstawowa w Srocku
Srock, ul. Łódzka 5
97-310 Moszczenica
Tel: 44 616 03 66
Fax: 44 616 03 66

 

Szkoła Podstawowa w Srocku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.spsrock.moszczenica.eu  zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej w Srocku

Data publikacji strony internetowej: 2018-04-01

Data ostatniej aktualizacji: 2018-04-01

Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Srocku jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Zamieszczone na stronie głównej informacje, w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości. Pracownicy Szkoły dokładają starań, by nowe publikowane materiały były maksymalnie zgodne z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklarację opublikowano dnia 30.03.2021.Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Ułatwienia na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Srocku
Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Srocku  posiada następujące ułatwienia:
• podwyższony kontrast (tło w kolorze czarnym i litery w kolorze żółtym)
• możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
• możliwość pomniejszenia wielkości liter na stronie
• mapa strony
• widoczne nagłówki

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Iwona Pałygiewicz,  adres poczty elektronicznej:  Iwona.Palygiewicz@zspsrock.moszczenica.eu  Kontaktować można się także, dzwoniąc na numer telefonu +48 44 616 03 66

Procedura wnioskowa

W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej strony internetowej dla osób niepełnosprawnych 

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego strony internetowej, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Procedura skargowa
W przypadku odmowy wnoszący żądanie może złożyć skargę z zastosowaniem przepisów Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. 

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich    (https://rpo.gov.pl/)

Dostępność architektoniczna

Dostępność wejścia

Siedziba Szkoły Podstawowej w Srocku zlokalizowana jest w budynku posiadającym parter oraz pierwsze piętro. Do budynku prowadzą 3 wejścia: 2  od strony północnej- ul. Łódzkiej oraz jedno od strony południowej- od podwórka. Przy wejściach od ulicy Łódzkiej znajdują się schody. Wejście od strony południowej nie ma schodów,  ale około 1 metra za drzwiami znajduje się podwyższenie poziomu posadzki. Nie ma urządzeń ułatwiających samodzielne wejście i wyjście osobom niepełnosprawnym. Na parterze mieści się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed wejściami do budynku, wysokości około 150 cm znajdują się dzwonki służące do przywołania pracownika Szkoły. Wejścia są ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym.

Nie ma możliwości obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym.

Dostępność parkingu

Na podwórku szkolnym, w pobliżu  wejścia od strony południowej, znajdują się ogólnodostępne miejsca do parkowania; nie wyznaczono specjalnych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Aktualności

Brak elementów.

Wyszukiwarka